Home / Spring Loaded / 813-SS-010-30-679101-CLIP
minImg
813-SS-010-30-679101-CLIP
Preci-Dip
Product No:
813-SS-010-30-679101-CLIP
Manufacturer:
Preci-Dip
Description:
CONN SPRING PISTON 10POS SMD, HI
User Guide
Number of Rows 2
Contact Finish Thickness 19.7µin (0.50µm)
Contact Finish Gold
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Material Brass
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series 813
Pitch 0.100" (2.54mm)