Home / RF Shields / 89-CBSA-0.75X2.5X0.8
minImg
89-CBSA-0.75X2.5X0.8
Leader Tech Inc.
Product No:
89-CBSA-0.75X2.5X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 2.5" T/H
User Guide
Series 80-CBS
Length - Overall 2.500" (63.50mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Package Bulk
Height - Overall 0.800" (20.32mm)