A/100-2W-RS-A03-C5
Automation Components, Inc.
Product No:
A/100-2W-RS-A03-C5
Description:
100 Ohm (Two Wires) RTD, Room (R
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 200°C
Resistance Tolerance -
Termination -
RTD Material Platinum (Pt)
Temperature Coefficient ±3850ppm/°C
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Series -
Accuracy ±0.06%