A/100-3W-PO-4"-EXPL
Automation Components, Inc.
Product No:
A/100-3W-PO-4"-EXPL
Description:
100 Ohm (Three Wires) RTD, Hazar
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Resistance Tolerance ±0.06%
Termination Connector
RTD Material Platinum (Pt)
Temperature Coefficient ±3850ppm/°C
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Series -
Accuracy -
Package / Case Probe
Mfr Automation Components, Inc.
Package Tape & Box (TB)
Current 5 mA