A/10K-E1-O-4X
Automation Components, Inc.
Product No:
A/10K-E1-O-4X
Description:
10,000 Ohm Thermistor (E1), Outs
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
B Value Tolerance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Length - Lead Wire 14.00" (355.60mm)
B25/75 -
Series A/10K-E1
Resistance in Ohms @ 25°C 10k