Home / NTC Thermistors / A/20K-FA-50'-PB
minImg
A/20K-FA-50'-PB
Automation Components, Inc.
Product No:
A/20K-FA-50'-PB
Description:
20,000 Ohm Thermistor, Flexible
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
Product Status Active
Length - Lead Wire 12.00" (304.80mm)
B25/75 -
Series A/20K
Resistance in Ohms @ 25°C 20k