Home / NTC Thermistors / A/2252-BP-20'CL2P
minImg
A/2252-BP-20'CL2P
Automation Components, Inc.
Product No:
A/2252-BP-20'CL2P
Description:
2,252 Ohm Thermistor, Bullet Pro
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Length - Lead Wire 24.00" (609.60mm)
B25/75 -
Series A/2252
Resistance in Ohms @ 25°C 2.252k