Home / NTC Thermistors / A/50K-FA-50'-PB
minImg
A/50K-FA-50'-PB
Automation Components, Inc.
Product No:
A/50K-FA-50'-PB
Description:
50,000 Ohm Thermistor, Flexible
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Length - Lead Wire 12.00" (304.80mm)
B25/75 -
Series A/50K
Resistance in Ohms @ 25°C 50k