Home / NTC Thermistors / A/50K-PM-20'CL2P
minImg
A/50K-PM-20'CL2P
Automation Components, Inc.
Product No:
A/50K-PM-20'CL2P
Description:
50,000 Ohm Thermistor, Pipe Moun
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Length - Lead Wire 24.00" (609.60mm)
B25/75 -
Series A/50K
Resistance in Ohms @ 25°C 50k