A/BALCO-D-18"-GD
Automation Components, Inc.
Product No:
A/BALCO-D-18"-GD
Description:
1,000 Ohm Balco RTD, Duct, 18",
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 116°C
Resistance Tolerance -
Termination -
RTD Material -
Temperature Coefficient -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance @ 0°C 1 kOhms
Series -
Accuracy ±0.1%