Home / Gas Sensors / A/CO2-R2-20K
minImg
A/CO2-R2-20K
Automation Components, Inc.
Product No:
A/CO2-R2-20K
Description:
Carbon Dioxide Sensor, Room, 0-2
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Series -
Type Carbon Dioxide (CO2)
Accuracy -
Voltage - Supply 24VAC, 16.5VDC ~ 40VDC
Output 0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA