A/RH3-R-LCD-010
Automation Components, Inc.
Product No:
A/RH3-R-LCD-010
Description:
Relative Humidity, Room, Humidit
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Output Type Analog Voltage
Humidity Range 0 ~ 100% RH
Series -
Accuracy ±3% RH
Sensitivity -
Package / Case Module
Sensor Type Humidity
Voltage - Supply 20 ~ 28VAC, 18 ~ 40VDC
Output 0V ~ 10V