Home / Analog and Digital Output / A/TT100-BP-4-GD-20'CL2P
minImg
A/TT100-BP-4-GD-20'CL2P
Automation Components, Inc.
Product No:
A/TT100-BP-4-GD-20'CL2P
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Bull
User Guide
Sensing Temperature - Local -40°C ~ 150°C
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Test Condition 260°C
Output Type Analog Current
Sensing Temperature - Remote -
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Accuracy - Highest (Lowest) ±0.2%
Series -
Package / Case Probe
Sensor Type Analog, Local
Voltage - Supply 8.5V ~ 32V