Home / Analog and Digital Output / A/TT100-HT-INW-4"-4-GD
minImg
A/TT100-HT-INW-4"-4-GD
Automation Components, Inc.
Product No:
A/TT100-HT-INW-4"-4-GD
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, High
User Guide
Sensing Temperature - Local -40°C ~ 395°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Test Condition 260°C
Output Type Analog Current
Product Status Active
Supplier Device Package -
Accuracy - Highest (Lowest) ±0.2%
Sensor Type Analog, Local
Voltage - Supply 8.5V ~ 32V