A/TT100-I-4"-4-PB
Automation Components, Inc.
Product No:
A/TT100-I-4"-4-PB
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Imme
User Guide
Sensing Temperature - Local -40°C ~ 200°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Test Condition 260°C
Output Type Analog Current
Sensing Temperature - Remote -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Accuracy - Highest (Lowest) ±0.2%
Series -
Package / Case Module
Sensor Type Analog, Local
Voltage - Supply 8.5V ~ 32V