A/TT100-IM-4"-4-GD
Automation Components, Inc.
Product No:
A/TT100-IM-4"-4-GD
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Imme
User Guide
Sensing Temperature - Local -40°C ~ 85°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Test Condition 260°C
Output Type Analog Current
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Accuracy - Highest (Lowest) ±0.2% (±0.5%)
Sensor Type Analog, Local
Voltage - Supply 8.5V ~ 32V