A/TT100-R-2-LCD
Automation Components, Inc.
Product No:
A/TT100-R-2-LCD
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Room
User Guide
Sensing Temperature - Local 1.5°C ~ 50°C
Operating Temperature 1.5°C ~ 50°C
Test Condition 260°C
Output Type Analog Voltage
Supplier Device Package Module
Accuracy - Highest (Lowest) ±0.2%
Sensor Type Analog, Local
Voltage - Supply 8.5V ~ 32V