Home / Analog and Digital Output / A/TT100-RSO-A03-4-LCD-RES-C5
minImg
A/TT100-RSO-A03-4-LCD-RES-C5
Automation Components, Inc.
Product No:
A/TT100-RSO-A03-4-LCD-RES-C5
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Room
User Guide
Sensing Temperature - Local 1.5°C ~ 50°C
Operating Temperature 1.5°C ~ 50°C
Test Condition 260°C
Supplier Device Package Module
Accuracy - Highest (Lowest) ±0.2%
Sensor Type Analog, Local
Voltage - Supply 8.5V ~ 32V