AA10E-050A-R
Phihong USA
Product No:
AA10E-050A-R
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency IEC
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.80" L x 1.34" W x 2.55" H (71.2mm x 34.0mm x 64.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Power (Watts) 10 W
Series AA10E (10W)
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Standard Number 60950-1
Voltage - Output 5V
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC