AA2512FK-07309RL
YAGEO
Product No:
AA2512FK-07309RL
Manufacturer:
YAGEO
Package:
2512
Description:
RES 309 OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.67mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 309 Ohms
Power (Watts) 1W