AB5075B1318
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB5075B1318
Description:
5075 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.047" L x 1.280" W (52.00mm x 32.50mm)
Height (Max) 0.866" (22.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 150MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 5.075GHz Center