AB5915B1307
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB5915B1307
Description:
5915 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.906" L x 3.835" W (175.40mm x 97.40mm)
Height (Max) 1.276" (32.40mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 20MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 0.2dB
Frequency 5.915GHz Center