AC1210FR-071K27L
YAGEO
Product No:
AC1210FR-071K27L
Package:
1210
Description:
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.27 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W