AC1225FK-0710KL
YAGEO
Product No:
AC1225FK-0710KL
Manufacturer:
YAGEO
Package:
1225
Description:
RES 10K OHM 1% 2W 1225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 2W