AC2010FK-0751K1L
YAGEO
Product No:
AC2010FK-0751K1L
Manufacturer:
YAGEO
Package:
2010
Description:
RES SMD 51.1K OHM 1% 3/4W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 51.1 kOhms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W