ACBP-H-20A
OptiFuse
Product No:
ACBP-H-20A
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
CIR BRKR 20A 32VDC AUTO RESET
User Guide
Actuator Type Automatic Reset
Current Rating (Amps) 20A
Approval Agency cURus, UL1077
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series ACBP-H
Voltage Rating - DC 32 V