ACUCT-125-400:333
Automation Components, Inc.
Product No:
ACUCT-125-400:333
Description:
CURR SENSE XFMR 400A IN-LINE
User Guide
Frequency Range 50Hz ~ 60Hz
Current Ratio -
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Current Rating (Amps) 400 A
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension 3.268" L x 3.366" W (83.00mm x 85.50mm)