ACUCT-125R-200:333
Automation Components, Inc.
Product No:
ACUCT-125R-200:333
Description:
CURR SENSE XFMR 200A CHAS MNT
User Guide
Frequency Range 50Hz ~ 60Hz
Current Ratio -
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Current Rating (Amps) 200 A
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.228" L x 3.228" W (82.00mm x 82.00mm)