AD420AR-32
Analog Devices Inc.
Product No:
AD420AR-32
Package:
24-SOIC
Description:
IC DAC 16BIT V OR A-OUT 24SOIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Digital 12V ~ 32V
Settling Time 3ms
Voltage - Supply, Analog 12V ~ 32V
Mounting Type Surface Mount
Differential Output No
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-SOIC
Reference Type External, Internal
Series -
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)