AD8044ARZ-14-REEL7
Analog Devices Inc.
Product No:
AD8044ARZ-14-REEL7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
14-SOIC
Description:
IC OPAMP VFB 4 CIRCUIT 14SOIC
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 12 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type Rail-to-Rail
-3db Bandwidth 160 MHz
Slew Rate 190V/µs
Current - Supply 11.5mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Input Bias 2 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 14-SOIC
Voltage - Input Offset 1.4 mV
Series -
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 3 V
Mfr Analog Devices Inc.
Number of Circuits 4
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Voltage Feedback
Current - Output / Channel 30 mA