Home / RF Filters / AE13000SSL1056
minImg
AE13000SSL1056
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE13000SSL1056
Description:
13000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
User Guide
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.866" L x 0.689" W (22.00mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth -
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 13GHz (Cutoff)