Home / RF Filters / AE2250B11877
minImg
AE2250B11877
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2250B11877
Description:
2200-2300 MHZ BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 0.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Height (Max) 0.984" (25.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 100MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 2.25GHz Center