AE292B6415
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE292B6415
Description:
292 MHZ LC BANDPASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 6.7dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.040" L x 0.380" W (51.82mm x 9.65mm)
Height (Max) 0.380" (9.65mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 25MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 292MHz Center