AK500/14-RA-6-0.5
Assmann WSW Components
Product No:
AK500/14-RA-6-0.5
Description:
CORD 14AWG IEC320 RA - CBL 1.64'
User Guide
Operating Temperature 60°C
1st Connector IEC 320-C13, Right Angle
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 18A
2nd Connector Cable
Shielding Unshielded
Wire Gauge 14 AWG
Product Status Active
Series -
Length 1.64' (500.0mm)