ALSR10400R0FE12
Vishay Dale
Product No:
ALSR10400R0FE12
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 400 OHM 7W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 1.730" L (7.92mm x 43.94mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 400 Ohms
Power (Watts) 7W