AMA12AR5L-120100Y
aimtec
Product No:
AMA12AR5L-120100Y
Manufacturer:
aimtec
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector -
Size / Dimension -
Product Status Active
Weight 0.174 lb (79.00 g)
Current - Output (Max) 1A
Power (Watts) 12 W
Series AMA12-Y
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized Australia
Efficiency Level VI
Standard Number 62368-1
Voltage - Output 12V
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC