AQ3A2-ZT4/32VDC
Panasonic Electric Works
Product No:
AQ3A2-ZT4/32VDC
Package:
4-SIP
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 75-250V
User Guide
Load Current 3 A
Termination Style PC Pin
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 75 V ~ 250 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 4-SIP
Series AQ1
Package / Case 4-SIP
Mfr Panasonic Electric Works
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC