AR211C104K4R3265
KYOCERA AVX
Product No:
AR211C104K4R3265
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series SkyCap® AR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF