ARV20N12Q
Panasonic Electric Works
Product No:
ARV20N12Q
Description:
IC RF SWITCH SPDT 18GHZ
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Frequency Range 0Hz ~ 18GHz
IIP3 -
Insertion Loss 0.7dB (max)
Circuit SPDT
Topology Reflective
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series ARV
Package / Case Module, Pin Contacts
Voltage - Supply 12V
Test Frequency 18GHz
Mfr Panasonic Electric Works
Isolation 40dB (min)
P1dB -
Features -
Package Bulk
RF Type General Purpose
Impedance 50Ohm