ASRM1JA510R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASRM1JA510R
Package:
Axial
Description:
RES 510 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -1800ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 510 Ohms
Power (Watts) 1W