Home / Memory / AT25320T1-10TI-2.7
minImg
AT25320T1-10TI-2.7
Microchip Technology
Product No:
AT25320T1-10TI-2.7
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
14-TSSOP
Description:
IC EEPROM 32KBIT SPI 14TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 3 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 4K x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-TSSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Memory Size 32Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V