ATM0500D27K
AZ Displays
Product No:
ATM0500D27K
Description:
5.0" IPS LCD 800 X 480
User Guide
Touchscreen -
Viewing Area 108.00mm W x 64.80mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 5" (127.00mm)
Series -
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Mfr AZ Displays
Dot Size 0.05mm W x 0.14mm H
Package Box
Interface Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pitch 0.05mm W x 0.14mm H