Home / Fixed Inductors / AWVS006060454R7ML1
minImg
AWVS006060454R7ML1
Chilisin Electronics
Product No:
AWVS006060454R7ML1
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
2424
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 30mOhm
Inductance 4.7 µH