Home / Film Capacitors / B32921C3104M189
minImg
B32921C3104M189
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B32921C3104M189
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series B3292*C/D - X2 Standard
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.1 µF