B82477D4683M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82477D4683M000
Description:
FIXED IND 68UH 1.55A 215 MOHM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR) - Parallel 107.5mOhm Max
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 1.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Number of Coils 2
Inductance - Connected In Series 272 µH
DC Resistance (DCR) - Series 430mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series B82477D4
Current Saturation - Parallel 2.5 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1.55 A
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.335" (8.50mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 68 µH