B82731T2551A020
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82731T2551A020
Description:
CMC 39MH 550MA 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 2.2Ohm (Typ)
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.846" L x 0.531" W (21.50mm x 13.50mm)
Height (Max) 0.831" (21.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82731
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 550mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Filter Type Power Line
Features -
Package Bulk
Inductance @ Frequency 39 mH @ 10 kHz