Home / Ceramic Capacitors / BF016010BE25038BJ1
minImg
BF016010BE25038BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BF016010BE25038BJ1
Description:
CAP CER 25PF 5KV R85 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Temperature Coefficient R85
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.630" Dia x 0.394" W (16.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TOF
Package / Case Axial, Can
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 25 pF