BRT2821P-24
Intervox
Product No:
BRT2821P-24
Manufacturer:
Intervox
Description:
BUZZER MAGNETIC 24V 28MM TH
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Input Type DC
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Approval Agency -
Termination PC Pins
Duration -
Voltage - Rated 24 V
Current - Supply 25mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.102" Dia (28.00mm)
Voltage Range 15 ~ 28V
Product Status Active
Ratings -
Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
Series BRT2821
Sound Pressure Level (SPL) 95dB @ 24V, 30cm
Technology Magnetic
Mfr Intervox
Operating Mode Single Tone
Frequency 2.8kHz