BVS-I-R002-1.0
Isabellenhuette USA
Product No:
BVS-I-R002-1.0
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Package:
3920
Description:
RES 0.002 OHM 1% 6W 3920
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3920
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 mOhms
Power (Watts) 6W