Home / Common Mode Chokes / BWCU00252012161M3P
minImg
BWCU00252012161M3P
Chilisin Electronics
Product No:
BWCU00252012161M3P
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
CMC 500MA 2LN 160 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 210mOhm
Impedance @ Frequency 160 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max) 0.057" (1.45mm)
Product Status Active
Ratings -
Series BWCU_02
Voltage Rating - DC 20V
Package / Case Horizontal, 6 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 500mA